Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-02-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-02-11
Dziś Światowy Dzień Chorego
Pixabay, CC0
Pixabay, CC0

11 lutego w Kościele katolickim obchodzony będzie 26. Światowy Dzień Chorego; w tym roku pod hasłem "Oto syn Twój (...) Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie". Jak mówi dyrektor Caritas Archidiecezji Warszawskiej ks. Zbigniew Zembrzuski, Światowy Dzień Chorego ma nam przypomnieć, że "zdrowie jest darem".

"Większość z nas - mówi ks. Zembrzuski - na pewnym etapie życia będzie też musiała zmierzyć się z trudnym darem choroby – swojej lub kogoś bliskiego. To jest trudne – umieć spojrzeć na chorobę w ten sposób, ale moim zdaniem o to chodzi w Światowym Dniu Chorego. On ma nam też uświadomić, że nie wszyscy jesteśmy zdrowi, i że zdrowi i chorzy mogą sobie nawzajem pomóc."

W Hospicjum i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym prowadzonym przez archidiecezjalną Caritas na stałe przebywa prawie 300 ciężko chorych pacjentów. Koordynator Hospicjum Domowego Caritas w Błoniu Agata Błądzińska podkreśla, że praca w hospicjum wymaga holistycznego podejścia do pacjenta. "Tu nie wystarczy tylko medycyna. Tak samo ważne jest podejście do pacjenta. We współczesnym świecie, gdzie wszyscy ciągle się spieszymy, jest to szczególnie trudne - bo tutaj trzeba mieć dla ludzi czas. Oni naprawdę oczekują zrozumienia i serca."

Podczas Światowego Dnia Chorego w całym kraju odbywać się będą msze św., odwiedziny chorych przez duszpasterzy i biskupów w szpitalach, bezpłatne porady lekarskie oraz zbiórki na leczenie i rehabilitację dzieci. Dzień Chorego wyznaczono na 11 lutego, gdyż tego dnia w 1984 r. ogłoszono pierwszy w dziejach Kościoła List Apostolski Jana Pawła II "Salvifici doloris", poświęcony wartości ludzkiego cierpienia.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
rynekzdrowia.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :