
Wady wzroku dotyczą bardzo wielu osób, a wraz z wiekiem ryzyko problemów ze wzrokiem rośnie coraz szybciej. Praktycznie większość osób prędzej czy później nosić od lekarza okulisty usłyszy diagnozę wady wzroku i będzie to oznaczało konieczność korygowania lub leczenia tejże wady. Do najpowszechniejszych wad wzroku należą: krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i prezbiopia. Wszystkie one wymagają wdrożenia nieco innego sposobu leczenia i korekcji, ale cechą wspólną jest fakt, że wszystkie te wady wzroku dzisiejsza medycyna może w znakomity sposób korygować, pozwalając na znacznie bardziej komfortowe życie wszystkim osobom, które zostały nimi dotknięte.
Dlaczego soczewki zamiast tradycyjnych okularów?
Odwiecznym dylematem osób z wadami wzroku jest wybór pomiędzy soczewkami, a okularami. Domyślnie zwykle decydujemy się na okulary, ale praktycznie każdy salon optyczny będzie proponował nam przymierzenie soczewek na próbę. Taka próba ma sens z racji tego, że być może dzięki niej przekonamy się o wyższości soczewek nad tradycyjnymi szkłami. Dzięki dużemu wyborowi będziemy mogli na pewno dostosować konkretnie pod nasz problem również odpowiednie soczewki kontaktowe. Korzystanie z soczewek jest obarczone niewielkim ryzykiem infekcji oka i chociażby zapaleń, ale dobierając poprawne soczewki nie będziemy mieli takich problemów. Soczewki zdecydowanej większości użytkowników i użytkowniczek nie sprawiają żadnych problemów.
Kłopotliwe zakładanie soczewek – mit czy prawda?
O ile noszenie soczewek jest bardzo korzystne, bowiem widzimy o wiele więcej i lepiej niż w okularach, o tyle często mówi się o tym, jak trudno je założyć. I oczywiście jest w tym źdźbło prawdy, ale jedynie w początkowym etapie ich użytkowania zwykle mamy problem z zakładaniem soczewek. Po krótkim treningu staje się to niemalże automatyczne i bezproblemowe dla większości użytkowników. Również przechowywanie soczewek nie jest problematyczne. Aby uniknąć ewentualnych problemów z oczami, należy zadbać o to, by przechowywać je zgodnie z instrukcją od producenta, a także nie używać ich dłużej, niż powinniśmy.
Jakie wady można korygować za pomocą soczewek?
Obecnie spektrum wad do korygowania za pomocą soczewek kontaktowych jest bardzo szerokie. Doskonale radzą sobie one z poprawą widzenia u krótkowidzów i dalekowidzów. Także w przypadku astygmatyzmu są niezwykle skuteczne, a w jego przypadku wręcz zalecane, by poprawić jeszcze bardziej komfort codziennego życia. Prezbiopia także może być korygowana za pomocą soczewek kontaktowych.
Autor: mojepierwszesoczewki.pl
Kategoria komunikatu:
Inne
- Źródło:
- Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także
-
Na czym polega dezynfekcja narzędzi i urządzeń higieniczno-sanitarnych?
Dezynfekcja to termin, który kojarzy się często ze szpitalami czy przychodniami. Jednak w praktyce zagadnienie regularnej dezynfekcji narzędzi i...
-
Jak zostać farmaceutą? Ścieżka kariery po farmacji
Praca w zawodzie medycznym daje mnóstwo satysfakcji, ale wiąże się też z dużą odpowiedzialnością. Rozważasz studia farmaceutyczne i zastanawiasz...
-
-
-
-
-
-