Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-10-20  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-10-20
Rozpoczęło się międzynarodowe wydarzenie dla branży medycznej , V Targi WIHE Hospital 2017
Rzomowy  biznesowe na targach WIHE
Rzomowy biznesowe na targach WIHE

Właśnie ruszyły V Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE Hospital, wspierające dialog pomiędzy światem nauki i biznesu. Przez trzy dni w Warszawskim Centrum EXPO XXI wystawcy będą prezentować swoją ofertę oraz nowości rynkowe w najważniejszych sektorach tematycznych.

Na zwiedzających czekają ponadto cenne merytorycznie sympozja naukowe, konferencje i seminaria, podczas których można otrzymać punkty edukacyjne. Targi WIHE Hospital potrwają do soboty, 21 października. Organizatorem wydarzenia jest spółka Lentewenc należąca do Grupy ITE – wiodącego organizatora międzynarodowych targów i konferencji na świecie. Patronat Honorowy nad targami objął Jego Magnificencja prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

WIHE Hospital to targi branżowe B2B, które z jednej strony stanowią międzynarodową platformę spotkań biznesowych, z drugiej – są doskonałą okazją do zdobycia cennej wiedzy.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do szeroko pojętej branży medycznej – kadry zarządzającej placówkami medycznymi i lekarzy różnych specjalności, a także osób z nimi współpracujących. Właśnie tutaj spotykają się m.in. przedstawiciele ministerstw, stowarzyszeń oraz instytucji działających na rynku medycznym, aby prowadzić dialog na kluczowe dla branży tematy. – Targi WIHE są miejscem integracji środowisk związanych z ochroną zdrowia, w szczególności zainteresowanych innowacjami, bez których nie byłoby perspektyw na dzień jutrzejszy – mówi prof. dr hab. med. Bolesław Samoliński, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na zwiedzających każdego dnia, oprócz wydarzeń towarzyszących, czeka interesująca oferta wyrobów i urządzeń medycznych oraz najnowszych rozwiązań i nowinek technologicznych, szczególnie z zakresu telemedycyny.

Tegoroczna edycja targów jest ponadto okazją do zdobycia punktów edukacyjnych, wymaganych w obowiązkowym doskonaleniu zawodowym lekarzy. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w historii targów znakomita część wydarzeń towarzyszących organizowana jest we współpracy z takimi Partnerami Merytorycznymi, jak: Grupa LUXMED i Centrum Edukacji Medycznej CEMED, a także Microsoft, co znajduje swoje odzwierciedlenie w wysokim poziomie merytorycznym spotkań.

Szeroka oferta i nowości technologiczne

Wśród wystawców znajdują się firmy mające w swojej ofercie m.in.: sprzęt medyczny, meble medyczne, rozwiązania IT, materiały jednorazowego użytku, a także podmioty świadczące usługi dla sektora medycznego. Wiodącym tematem jest w tym roku telemedycyna, co widać w szerokiej w ofercie firm z tego obszaru, a także w wydarzeniach merytorycznych. Na zwiedzających czeka oferta zarówno liderów rynku telemedycznego, jak: Microsoft, Ricoh czy Philips, a także start-upów posiadających równie interesujące propozycje tym zakresie. Nie brakuje prezentacji nowoczesnych urządzeń i innowacyjnych rozwiązań. – Wiele z prezentacji najnowszego sprzętu stricte medycznego czy wykorzystywanego w medycynie ma miejsce bezpośrednio na stoiskach wystawców. Wystarczy wspomnieć o prezentacji kognitywnej platformy do komunikacji na stoisku firmy Ricoh. Interesująco zapowiada się również prezentacja technologii HoloLens na stoisku firmy Microsoft, która umożliwia kardiologom interwencyjnym diagnozowanie serca pacjenta w czasie rzeczywistym – mówi Dominika Banaszkiewicz.

Otwarcie targów i pierwszy dzień pod znakiem telemedycyny

W uroczystym otwarciu targów wzięli udział przedstawiciele ambasad, instytucji naukowych, stowarzyszeń branżowych, szpitali publicznych i placówek prywatnych.

Pierwszy dzień targów zdominuje tematyka dotycząca telemedycyny za sprawą konferencji „Lata 2016 – 2020 rewolucja czy ewolucja w e'zdrowiu i systemie opieki zdrowotnej" organizowanej przez Izbę Gospodarczą Medycyna Polska we współpracy z firmą Microsoft.

Konferencję otworzy światowej sławy ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego Hector Rodriguez – Microsoft's Worldwide Health Chief Information Security Officer. Tego dnia odbędzie się również seminarium dla fizjoterapeutów „Jak bronić się przed roszczeniami pacjentów" organizowane przez Grupę LUX MED i Centrum Edukacji Medycznej CEMED. Na szczególną uwagę zasługuje seminarium „Zarządzanie ryczałtem środków z NFZ w lecznictwie szpitalnym" organizowana przez Ernst & Young. Podczas konferencji słuchacze będą mogli dowiedzieć się, na co trzeba zwracać uwagę, aby skutecznie zarządzać ryczałtem środków z NFZ. Tego dnia odbędą się również inne interesujące wystąpienia i konferencje szczegółowo opisane w programie targów.

Różnorodność tematyczna drugiego dnia

Drugi dzień będzie mocno zróżnicowany pod względem tematyki wydarzeń towarzyszących. Tego dnia zostało zaplanowane V Międzynarodowe Sympozjum „Nowoczesne techniki w anestezjologii i intensywnej terapii". Odbędą się również: konferencja „Nowoczesny szpital – innowacyjne rozwiązania" organizowana przez TIM-SIMP oraz Szpital Specjalistyczny w Gorlicach, a także warsztaty USG pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, których organizatorem jest Zakład Diagnostyki Obrazowej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z firmą Philips. Z myślą o lekarzach rodzinnych, pediatrach, alergologach, epidemiologach, lekarzach chorób wewnętrznych oraz lekarzach chorób zakaźnych została natomiast zorganizowana przez Grupę LUXMED i CEMED konferencja „Szczepienia w medycynie podróży". Interesująco zapowiada się także międzynarodowe sympozjum naukowe „Nowatorskie metody wspomagające gojenie i regenerację ścięgien i więzadeł na przykładzie ścięgna Achillesa", będące podsumowaniem dotychczasowych prac zrealizowanych przez interdyscyplinarny zespół w ramach projektu badawczego „Nowatorskie metody inżynierii tkankowej wspomagające gojenie i regenerację ścięgien i więzadeł". Interesująco zapowiada się również transmisja z operacji na żywo przy pomocy interaktywnej platformy zdalnej współpracy medycznej medVC. System umożliwia komunikację audio-wideo w czasie rzeczywistym pomiędzy salami operacyjnymi, salami konferencyjnymi i gabinetami lekarskimi, o czym będzie można przekonać się bezpośrednio na targach.

Trzeci dzień i międzynarodowi goście

Ostatniego dnia, 21 października na szczególną uwagę zasługują: seminarium techników RTG „Badania diagnostyczne naczyń krwionośnych. Angiografia TK i MR" oraz międzynarodowe sympozjum naukowe „Nowe metody regeneracji tkanek – innowacje, zastosowanie kliniczne i praktyczne w medycynie". Oba wydarzenia organizowane są przez Grupę LUXMED i Centrum Edukacji Medycznej CEMED. Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele różnych ośrodków naukowych, pracujący w interdyscyplinarnych zespołach naukowo-badawczych z udziałem ekspertów z Tajwanu i Włoch, którzy przedstawią podczas sympozjum najnowsze wyniki badań dotyczące m.in. hodowli i namnażania komórek i narządów z komórek macierzystych.

Tego dnia odbędzie się także seminarium organizowane przez MediDesk poświęcone skutecznym narzędziom i działaniom marketingowym dla podmiotów leczniczych, podczas której zostaną przedstawione przykłady efektywnych działań marketingowych ukierunkowanych na pozyskiwanie nowych pacjentów oraz poprawę jakości obsługi.

Wstęp na targi dla branży jest bezpłatny po dokonaniu obowiązkowej rejestracji na miejscu lub przez formularz dostępny online na www.wihehospital.pl/rejestracja.

Informacje dodatkowe

Patronat Honorowy

• Jego Magnificenja Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Prof. Dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś

Miejsce i godziny otwarcia targów

Warszawskie Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa.
• Czwartek, 19 października 10:00-16:30
• Piątek, 20 października 10:00-16:30
• Sobota, 21 października 10:00-15:00

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
wihehospital
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :